Mgr. Tereza Straka

Jsem tady pro vás …

Pro vás, které něco bolí, trápí či se jen „necítíte ve své kůži“. Pro vás, kteří se toužíte spřátelit se svým tělem, porozumět mu a přijmout ho v celé jeho kráse a jedinečnosti. Pro vás, kteří jste se rozhodli převzít zodpovědnost za to, jak se vám daří. Pro vás, kteří se chcete učit větší vnímavosti a objevit radost z pohybu. A v neposlední řadě také pro vás, kteří vnímáte, že fyzické tělo je chrámem naší duše – vzácné a jedinečné záře, kterou obohacujeme svět. A že i ta se potřebuje mít dobře, abychom se mohli těšit pevnému zdraví…

Jsem fyzioterapeutka a lektorka jógy. Práce se pro mě stala láskou i posláním. Učarovala mi zejména metoda Ludmily Mojžíšové, pomocí které provázím ženy na jejich cestě za miminkem. Můžete za mnou přijít také s bolestmi zad, krční páteře, pánve, kostrče či jiných částí pohybového aparátu, bolestivou nebo nepravidelnou menstruací, endometriózou či stresovou inkontinencí.

Můj přístup k léčení je celostní. Uvědomuji si, jak je tělo úzce propojené s psychikou, a proto považuji za nutné uvažovat o našem zdraví v širších souvislostech. Fyzioterapii tedy doplňuji o další aspekty. Povedu vás krůček po krůčku k úpravě celkového životního stylu, k hlubšímu vnímání sebe sama a tím i k většímu uvolnění. Poradím vám, jak o sebe pečovat, abyste se cítili ve svém těle dobře a dokázali sami předcházet případným problémům. Budu vás učit zdravému pohybu a vhodnějším pohybovým návykům. Z jógy a fyzioterapie jsem udělala nejlepší kamarádky, cvičení ráda kombinuji s konceptem Spiral dynamic®. Těší mě studovat cokoliv, co se týká lidského těla, zajímám se o bylinky, zdravou stravu a vaření, zkoumám psychosomatické souvislosti. Když nepracuji, běhám o 106, ráda tedy poradím i běžcům.

 


Praxe v oboru:  

 
2021 - současnost fyzioterapeutka v ordinaci Fyzio Balance
2020 - současnost soukromá praxe – fyzioterapie, masáže, jóga, metoda Ludmily Mojžíšové
2019 - školitelka budoucích lektorů jógy – praxe jógových ásán
2014 - 2020 fyzioterapeutka v ordinaci MUDr. Vladimíra Holoubka, Brno
2011 - 2014 fyzioterapeutka v ordinaci MUDr. Jana Černého, Brno
2015 - současnost

pořádání fyzioterapeuticko - jógových workshopů

2013 - současnost

lektorka jógy v Brně

2008 - 2014

školní praxe na nemocničních lůžkových odděleních

 


Studium fyzioterapie:

2012 - 2014

Slovenská zdravotnická univerzita v Bratislavě, Fakulta ošetřovatelství a zdravotnických odborných studií – získaný titul Mgr.

2008 - 2011 Masarykova univerzita v Brně, Lékařská fakulta – získaný titul Bc.

 


Odborné kurzy:

2020
 • Spiraldynamik® Basic Med
2018
 • Kurz Terapeutické využití kinesiotapingu

 • Odborná stáž komplexní psychosomatické medicíny u MUDr. Jana Hnízdila

2014-2017
 • Certifikovaný kurz fyzioterapeutů v rehabilitační léčbě některých druhů funkční ženské sterility metodou Mojžíšové – certifikovaná terapeutka
2015
 • Cvičitelský kurz učitele jógy II. třídy
2013
 • Cvičitelský kurz učitele jógy III. třídy

 • Kurz cvičení SM systému  - 1. část

 • Kurz Bodové myofasciální techniky T. Bowena

2012
 • Aplikační techniky ve fyzikální terapii Mgr. Josefa Urbana
2011
 • Kurz Reiki – druhý stupeň USUI systému přírodní léčby

2010
 • Kurz Reiki – první stupeň USUI systému přírodní léčby

Rezervujte si termín